Product Details:
| Minimum Order Quantity | 300 Kg |
| Size/Diameter | 3 inch |
| Material | PVC |
| Length | 50 mtr |
| Length of Pipe | 6m-12m |
| Pattern | Braided |
| Head Shape | Round |
| Packaging Type | Roll |
| Country of Origin | Made in India |
We are engaged in offering 3 Inch Pvc Braided Hose Pipe to our clients. Our range of all products is widely appreciated by our clients.
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 300 Kg |
| Brand | Golden |
| Thickness | 3 mm |
| Weight | 4 kg |
| Material | Flexible PVC |
| Color | White |
| Type | Soft Tube |
| Is It Transparent | Transparent |
| All Weather Proof | Yes |
| Country of Origin | Made in India |
We are engaged in offering 3 mm PVC Braided Hose Pipe to our clients. Our range of all products is widely appreciated by our clients.