Product Details:
| Pipe Diameter | 1 inch (25 mm) |
| Length | 20 m |
| Type | Transparent |
| Material Grade | Commercial Grade |
| Color | Yellow |
| Features | Flexible, Leak Proof |
Product Details:
| Pipe Diameter | 1.25 inch (32 mm) |
| Length | 100 m |
| Type | Transparent |
| Material Grade | Commercial Grade |
| Color | Yellow |
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 300 Kg |
| Length of Pipe | 6 m |
| Color | White |
| Thickness | 2 mm |
| Pipe Joint type | Sol fit |
| Usage/Application | Plumbing |
| Type | Hoses |
| Size/Diameter | 1/2 inch |
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 300 Meter |
| Inner Diameter | 8 mm |
| Working Pressure | 8 bar |
| Tube Material | PVC |
| Reinforcement | Single Braided |
| Material | Rubber |
| Length | 6-10 Mtr |
| Size/Diameter | 0.5 inch, 3/4 inch |
| Length of Pipe | 1m-6m |
| Pattern | Available |
| Country of Origin | Made in India |
Product Details:
| Pipe Diameter | 1/2 inch (12 mm) |
| Length | 30 m |
| Type | Braided |
| Material Grade | Virgin PVC |
| Color | Orange |
| Features | All-Weather, Flexible |
Product Details:
| Pipe Diameter | 1.25 inch (32 mm) |
| Length | 30 m |
| Type | Opaque |
| Material Grade | Commercial Grade |
| Color | Green |
Product Details:
| Pipe Diameter | 1/2 inch (12 mm) |
| Length | 30 m |
| Type | Braided |
| Material Grade | Virgin PVC |
| Color | Green |
Product Details:
| Pipe Diameter | 1/2 inch (12 mm) |
| Type | Braided |
| Material Grade | Commercial Grade |
| Color | Yellow |
Product Details:
| Pipe Diameter | 1.25 inch (32 mm) |
| Length | 20 m |
| Type | Opaque |
| Material Grade | Standard PVC |
| Color | Yellow |
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 300 Kg |
| Length of Pipe | 15 m |
| Brand | Diamond |
| Diameter | 75 mm |
| Thickness | 4 mm |
| Size | 1 inch |
Product Details:
| Pipe Diameter | 1/2 inch (12 mm) |
| Length | 30 m |
| Type | Opaque |
| Color | Orange |