Product Details:
| Minimum Order Quantity | 300 Kilogram |
| Size/Diameter | 1.5 inch |
| Length of Pipe | 12 m |
| Color | Transparent |
| Brand | Golden |
| Material | Flexible PVC |
| Usage/Application | Agricultural |
| IS Code | 3917 |
| Country of Origin | Made in India |
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 300 Kilogram |
| Size/Diameter | 3 inch |
| Length of Pipe | 12 m |
| Color | Pink |
| Brand | Golden |
| Usage/Application | Agricultural |
| Country of Origin | Made in India |
We are engaged in offering PVC Opec Virgin Garden Pipe to our clients. Our range of all products is widely appreciated by our clients.
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 300 Kg |
| Brand | Golden |
| Thickness | 3 mm |
| Weight | 4 kg |
| Material | Flexible PVC |
| Type | Hoses |
| Packaging Type | Roll |
| Is It Transparent | Transparent |
| Country of Origin | Made in India |
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 300 Kg |
| Length of Pipe | 15 m |
| Material | PVC |
| Length | 30 m |
| Brand | Golden |
| Size/Diameter | 1 inch |
| Color | Yellow |
| Packaging Type | Roll |
| Is It Transparent | Non Transparent |
We are engaged in offering Yellow Pvc Garden Pipe to our clients. Our range of all products is widely appreciated by our clients.
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 300 Kg |
| Size/Diameter | 1.5 inch |
| Length of Pipe | 12 m |
| Type | Hard Tube |
| Color | MULTI COLOR |
| Brand | DIAMOND |
| Country of Origin | Made in India |
We are engaged in offering Colored Garden Pipe to our clients. Our range of all products is widely appreciated by our clients.
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 300 Kg |
| Size/Diameter | .5 inch |
| Length of Pipe | 6 m |
| Type | Hard Tube |
| Color | Transparent |
| Brand | DIAMOND |
| Usage/Application | Agricultural |
| Country of Origin | Made in India |
We are engaged in offering Green Transparent Garden Pipe to our clients. Our range of all products is widely appreciated by our clients.
Product Details:
| Size/Diameter | 1.5 inch |
| Length of Pipe | 12 m |
| Brand | Golden Industries |
| Usage/Application | Agricultural |
| Material | PVC |
| Country of Origin | Made in India |
We are engaged in offering 1.5 Inch Pvc Garden Pipe to our clients. Our range of all products is widely appreciated by our clients.
Product Details:
| Pipe Diameter | 3/4 Inch (20mm) |
| Pipe Type | Opaque |
| Length | 100 m (328 ft) |
| Material | Garden Pipe |
| Color | Yellow |
| Features | Kink Resistant, Leak Proof |
| Application | Gardening, Domestic Use |
Product Details:
| Pipe Diameter | 3/4 Inch (20mm) |
| Pipe Type | Transparent |
| Length | 15 m (50 ft) |
| Material | Virgin PVC |
| Color | Green |
Product Details:
| Pipe Diameter | 3/4 Inch (20mm) |
| Pipe Type | Opaque |
| Length | 30 m (100 ft) |
| Material | Virgin PVC |
| Color | Orange |
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 300 Kg |
| Size | 3/4 inch |
| Size/Diameter | 3/4 inch |
| Country of Origin | Made in India |
| Brand | Diamond |
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 300 Kg |
| Size/Diameter | 3 inch |
| Length of Pipe | 3 m |
| Type | Hoses |
| Color | Yellow |
| Brand | DIAMOND |
| Usage/Application | Agricultural |
| Country of Origin | Made in India |
We are engaged in offering Yellow Garden Pipe to our clients. Our range of all products is widely appreciated by our clients.