Product Details:
| Pipe Diameter | 1.25 inch (32 mm) |
| Length | 15 m |
| Type | Transparent |
| Material Grade | Commercial Grade |
| Color | Orange |
Product Details:
| Material | PVC |
| Nominal Diameter | 40 mm |
| Size/Diameter | 0.75 inch |
| Pressure Rating | PN 6 |
| Application | Drainage, Water Supply |
| Pipe Length | 3 m |
| Wall Type | Heavy |
| Length of Pipe | 3 m |
| Country of Origin | Made in India |
Product Details:
| Pipe Diameter | 1.25 inch (32 mm) |
| Length | 30 m |
| Type | Opaque |
| Color | Orange |
Product Details:
| Pipe Diameter | 1/2 inch (12 mm) |
| Length | 30 m |
| Type | Opaque |
| Color | Green |